D41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e

Ebru Yavuz

Senior Software Developer @ Vodafone

Ebru Yavuz

Kimsin ve ne yapıyorsun?

Selam! Ben Ebru, Vodafone’da yaklaşık 2 senedir, Senior Software Developer olarak çalışmaktayım. Test yaparak başladığım iş hayatıma developer olarak devam etmekteyim. İş hayatımda işime herşeyi tecrübe ederek, kendi çabalarım sayesinde öğrendim. Okulda ne öğrettiler derseniz, tabi ki hiçbir şey!

Hangi donanımları kullanıyorsun?

Gönül Apple Macbook Pro demek isterdi ama MacOS özürlü bir insan olarak diyorum ki Windows candır! Şirkette Lenovo Thinkpad ile çalışıyorum. Minicik, taşıması kolay ve performans olarak oldukça yeterli geliyor. Kişisel olarak ise Sony Vaio Z serisi kullanıyorum. Çünkü film izlemeyi seviyorum ve Full HD, 1080p ekranı olan bir bilgisayar beni çok memnun ediyor :)

Telefon olarak ise Apple iPhone 6S Plus tercih ediyorum. Benim için ne kadar geniş ekran o kadar tatmin edici görüntü. Aynı zamanda tablet olarakta iPad kullanıyorum.

Hangi yazılımları kullanıyorsun?

Şirkette prim hesaplaması yapmak için Informatica ve CallidusCloud programlarını kullanıyorum. Callidus’u Türkiye’de kullanan başka bir firma duymadım, yurt dışında bir iki global firma kullanılıyor diye biliyorum. Informatica ile data yapılarını oluşturup Callidus ile de kuralları oluşturuyoruz. Bunlara ek olarak TOAD PL/SQL ile işlerimizi test ediyoruz.

Telefonda ise sadece resim düzenleme uygulamalarını kullanıyorum. En beğendiğim uygulama olan Snapseed drama efekti konusunda çok başarılı ve ücretsiz :)

Çalışırken ne tarz müzikler dinliyorsun?

Yabancı ve beni motive eden şarkılar dinliyorum. Motivasyon oldukça önemli ve bu motivasyonu şarkılar ile tamamlıyorum. Müzik ruhun gıdası ve tüm gün ruhu beslemek önemli.

Hayalindeki çalışma ortamı nasıl?

Kimseye hesap verilmeyen ama işlerin yolunda gittiği, girdi-çıktı saatlerine karışılmayan bir iş yerinde çalışmak her insanın hayali, ben de şu anda öyle bir yerde çalışmaktayım.