D41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e

Gizem Akkan

Portföy Yöneticisi @ AstraZeneca AB

Gizem Akkan

Kimsin ve ne yapıyorsun?

Profesyonel iş hayatında dünyadaki en büyük ilaç şirketlerinden biri olan AstraZeneca’da Portföy Yöneticisi olarak çalışıyorum. Part time olarak da 6 yıldır günlük hayatımı paylaştığım bir blog yazıyorum.

Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunuyum. Yüksek Lisans için 2007 yılında İsveç’in Göteborg şehrine geldim ve o tarihten beri burada yaşıyorum. Her yıl kendime yeni ülke hedefleri koyup, her fırsatta bu seyahatleri gerçekleştiriyorum.

Hangi donanımları kullanıyorsun?

Günlük hayatta sosyal medyayı çok kullandığım için iPhone elimden düşmüyor. Blog yazılarımı da MacBook Air ile yazıyorum. YouTube’da çeşitli kanalları izlemeyi sevdiğimden iPad çok pratik oluyor. Onları da genelde Apple TV kullanarak TV’mize aktararak izliyorum. E-kitap okumak için Kindle, ve notlar almak için küçük bir not defteri de çantamdan eksik olmuyor.

Hangi yazılımları kullanıyorsun?

İş yerinde Ar-ge laboratuvarlarındaki ekipmanların takibi için SAP, ve projeler için Microsoft Office programları kullanıyorum.

Günlük hayatta Wordpress, sosyal medya uygulamaları, Run Keeper, Sweat gibi fitness takip uygulamaları ve Gmail kullanıyorum.

Çalışırken ne tarz müzikler dinliyorsun?

Çalışırken konsantre olmam gerektiğinde sakin müzikler, yaratıcı olmaya çalışırken beni zinde tutacak tarzı tercih ediyorum. Türk grupları da takip etmeye çalışıyorum. Son zamanlarda favorilerimden birisi Can Bonomo ve ayrıca J-Rock’a merak saldım.

Hayalindeki çalışma ortamı nasıl?

Yazılım olarak birbiriyle iletişim kurabilen pratik yazılımlar, ortam olarak ise mümkün olduğunca boş ve temiz bir alanı tercih ederim. Kalabalık ve karışıklıktan hoşlanmıyorum. Ayakta çalışabileceğim bir masa, büyük bir ekran, kaliteli bir kahve benim için ideal ve yeterli çalışma ortamını oluşturur.